Tek kullanımlıktır
Gama ışıması ile sterilize edilmiştir.
Bant yaprağı hasarlı veya açık olmadıkça sterilize garanti edilir.

Ürün Tanımı

RenoCare® Hidrokolloid Bant nefes alabilen bir poliüretan film desteğine lamine edilmiş emici bir hidrokolloid temelden oluşan iki katmanlı bir yapıya sahiptir. Hidrokolloid temel, yapışkan bir jel oluşturmak için eksudayı/irini hızlı bir şekilde emer; bu, piyasadaki rekabetçi diğer hidrokolloid bantlardan önemli ölçüde daha yüksek emicilik sağlar. Mükemmel emiciliğe ek olarak, nefes alabilir poliüretan film desteği, sürekli olarak yüksek oranda nem buharı iletimi sağlar. Birlikte, bu özellikler optimal bir nemli yara ortamı sağlar, sağlıklı yara çevresi derisine zarar gelmesini en aza indirir ve yedi güne kadar uygun maliyetli kullanım süresi sağlar.

Endikasyonları

RenoCare® hidrokolloid bant bası yaraları, sıyrıklar, sivilce/akne dahil travma yaraları veya ben aldırma ameliyat sonrası korunması gibi hafif akıntı yapan yaraların tedavisi için endikedir.

Kullanım Talimatı

  1. Yarayı su veya tuzlu su çözeltisiyle yıkayın.
  2. Yaranın etrafındaki nemi alın.
  3. Ambalajı açın, açığa çıkan tabakayı kaldırın ve yara bölgesine uygun boyutta bandı koyun.
  4. Bant eksudayı emdikçe beyazlaşarak şişecektir. Eksuda doğal iyileşme sürecini destekleyebilir. Bu nedenle bandın çok sık değiştirilmesi önerilmemektedir.
  5. Eksudanın sızması durumunda bant değiştirilmelidir.
  6. Çıkarma: cildinize bir elinizle bastırın ve bandın kenarını dikkatlice diğer elinizle kaldırın.
  7. Cilt hasarını en aza indirmek için bandı yatay olarak çıkarın. Bandı çıkarmakta zorluk çekiyorsanız, ılık suyla ıslatın.

Bandı Değiştirme Sıklığı

Bandın Değişim sıklığı yaranın durumuna ve üretilen eksudanın miktarına bağlı olacaktır. Bant mümkün olan en uzun süre yerinde bırakılmalıdır. Eksuda akıntısı durumunda derhal değiştirilmelidir. En fazla 7 gün sonra veya tam emiciliğe ulaşıldığında bandı değiştirin.

Bandı Çıkarma Aşaması

Cilde bastırın ve bir kenardan başlayarak bandı dikkatlice kaldırın. Bant çıkarılıncaya kadar yaranın ortasına doğru çekin. Gerekirse uygulanan bölgeyi temizleyin.

Saklama Koşulları

Yüksek rutubetli ve çok serin ortamda bulundurmayınız. Oda sıcaklığında saklayınız.

Önlemler

Hidrokolloid bant sadece bir sağlık uzmanının tavsiyesi altında kullanılmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Hidrokolloid alerjisi olduğu bilinen hastalar

RenoCare® Hidrokolloid Bant

Tip

Boyut (mm.)

Kutu başı miktar

Ürün Kodu

Spot

12

3 yaprak

(12 Adet / yaprak)

HD20EN41

 

European Representative:
Obelis S.A   Bd. Général Wahis 53 1030 Brussels, Belgium

ERKFARMA® HealthCare 1994 yılından beri Türkiye’de üretilmeyen Uluslararası ödüllü ve EC /FDA sertifikalı Kaliteli ürünleri Türkiye’ye getirerek tüketicilerle buluşturur.

Bülten Aboneliği

* gerekli alan